Håndverkerforeningen har tradisjonelt invitert oldermenn, formenn fra samarbeidende laug og foreninger samt samarbeidspartnere til møter for gjensidig utveksling av erfaringer og informasjon, samt presentasjon av planer for foreningen fremover.
Det inviteres til oldermannsmiddag og -møte:
TORDAG 5. DESEMBER KLOKKEN 17.00 I HÅNDVERKER’N
Invitasjonen går ut til oldermenn, styrerepresentant i laug og eventuelt representant fra opplæringskontor registrert i våre lister. Hvis du som mottaker ikke har denne rollen lengre, ber vi om at invitasjonen videresendes til rette vedkommende.
Tidligere Direksjonsformenn og samarbeidspartnere til Håndverkerforeningen blir også invitert.
Sakliste
«Fremtidens videregående skole i Trøndelag»
Vi får besøk av nestleder i Hovedutvalg Utdanning, Trøndelag Fylkeskommune, Lars Myhr Sandlund
Evaluering Yrkesfagdagen 2024
Vi presenterer evaluering fra årets arrangement og tar innspill fra salen
Rekruttering – status og utviklingsbilde
Flere håndverksbransjer opplever mangel på faglært arbeidskraft, samtidig som prognosene fremover viser at dette er en utfordring som vil kunne øke i omfang. Samtidig opplever vi at dagens situasjon kan være økonomisk krevende for noen. Hvordan skal man lykkes med god opplæring og opprettholde inntak av lærlinger i tider som dette?
Møtevirksomhet og samarbeidsprosjekter gjennom Håndverkerforeningen
Det er viktig for Håndverkerforeningen å skape møteplasser på tvers av bransjer og laug som setter fokus på interessante og relevante tema. Vi ønsker å få innspill på tema som bør settes på dagsorden den kommende tiden i form av medlemsmøter, kurs og eventuelt andre samarbeidsprosjekter mellom laug, opplæringskontor og Håndverkerforeningen.
Oldermannsmiddag
Etter møtet vil det bli gjennomført Oldermannsmiddag med servering av god mat og drikke.
Påmelding innen 26. november i påmeldingsskjema under.
Ranka E. Kvarving
Daglig Leder